Son dakika haberi bulunmamaktadır.   İletişim    Künye    Reklam Ver  
Tokat Kültür Haber, Tokat Haber, tokathaber
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anket | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLARUntitled Document
» A T A T Ü R K
Atatürk ve Tokat
» Valilik Makamı
Milletvekillerimiz
Eski Valilerimiz
Protokol Listesi
Valimiz Sayın Şerif Yılmaz
» Vali  Yardımcıları
Mustafa Tüysüzoğlu
H.Mehmet Kara
A.Turgay İmamgiller
S.Sırrı ARISOY
» Önemli Linkler
E-DEVLET
BİMER
İnsan Hakları
İnsan Hakları Kurulu
Başvuru Formu
Köylere Hizmet Götürme Birliği
Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi
T.A.K.E
2009 Yılı İl Brifingi
Coğrafi Yapısı
İdari Yapısı
İlimiz Haritası
Uydu Görünümü
» İlimizin Tanıtımı
Resim Galerisi
Bilgi Edinme
Tarihi ve Kültürel Yapısı
Kurum Telefonları
Komana
Kültürümüz
Gazi Osman Paşa
Şehitler Ve Gaziler
Kelkit Havzası Müzeleri
Kelkit Havzası
Ballıca Mağarası( Görsel)
» Kurumlarımız
İl Jandarma Kom.
Milli Eğitim Md.
Tarım İl Md.
Çevre Orman Md.
Kültür Turizm İl Md.
İl Özel İdare
Gençlik Spor Md.
Sivil Savunma Md.
iL Emniyet Müdürlüğü

MİHRİCAN BAHARIN 45. SANAT YILI KUTLANDI

MİHRİCAN BAHARIN 45. SANAT YILI KUTLANDI

Kategori  Kategori : Tokat
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 4640
Tarih  Tarih : 23 Mayıs 2011, 12:22

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu Haberi Payla?

MİHRİCAN BAHAR’IN 45. SANAT YILI KUTLANDI

 

Tokatlı Ünlü Türk Halk müziği sanatçısı Mihrican Bahar 45. Sanat yılını göz yaşları içinde sevenleriyle birlikte kutladı.

 

Bahçelievler de bulunan Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi Konferans salonunda düzenlenen Mihrican Bahar 45. Sanat yılı kutlamasına sanatçının sevenleri ve dostları, Sivil toplum yöneticileri, Başakşehir belediye başkan yardımcısı Mehmet Şahin, İstanbul 3. Bölge Ak Parti milletvekili adayı Harun Karaca, MHP milletvekili adayı Arzu Erdem ve İşadamları katıldılar. Duygu dolu gecenin sunumunu Emrah Binici ve Müslüm Türkcan birlikte yaptılar. Program saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Açılış konuşmasını yapmak üzere organizasyonu düzenleyen Bay Ajans adına Bayram Güvercin sahneye davet edildi. Güvercin konuşmasında Tokat İlimizin ve Türk halk müziğinin değerlerinden biri olan sanatçımız eserleri ve yorumu ile Türk halk müziğine, bölge kültürüne önemli katkılar sağlamış 45 yıldır söylediği Türkülerle hanımefendi duruşuyla Tokatlıların ve yöre insanının gönlünde taht kurmuştur. Hayatını müziğe adamış dev sanatçımız Mihrican Bahar’a ve tüm Tokatlı sanatçılarımıza daha nice yıllar kültürümüze eserler bırakmalarını temenni ederim dedi. Sahneyi Rüştü Durna’nın başkanı olduğu İstanbul Alevi Derneğinin Semah ekibi aldı. Dönülen gönüller semahı gösterimi bitimi ile ekip salondan büyük alkış aldı. 25 dakikalık Mihrican Baharın hayatını anlatan sinevizyon gösterimi ilgi ile izlenirken bu sefer sahneye Mihrican Bahar Hey Onbeşli Türküsünü ağıt olarak okuyarak çıktı ve sanatçı bu Türküyü göz yaşları içinde bitirirken Hey Onbeşli Tiyatro oyuncuları sanatçıya eşlik ettiler. Mihrican Baharın giydiği muhteşem ışıklı elbise beğenilirken sanatçı yaptığı konuşmada bu yıl sanat hayatımın 46. yılına girdim ben başta TRT olmak üzere tüm Televizyonlarda, etkinliklerde hep Tokat’ı tanıtma gayreti içinde oldum onlarca eserler kazandırdım ben belki maddi değil ama manevi olarak çok şeyler kazandım bu akşam buraya gelen gelemeyen tüm dostlarım sağ olsun bana bu organizasyonumda destek veren Derneklerimize İşadamlarımıza ve Bayram Güvercine teşekkür eder saygılar sunarım dedi. Sanatçı okuduğu iki Tokat Türküsünü de ağlayarak okudu. Sahnede göz yaşlarını tutamayan biri daha vardı. Murat Akkaya da Türkülerini göz yaşları içinde okudu Akkaya Tokat ili Mihrican Bahara çok şey borçlu dedi. Bu sefer sahneyi rahmetli sanatçımız namı değer Kıvırcık Alinin oğlu Eren aldı Eren Mihrican Bahar benim babamın manevi annesi idi benimde baba annemdir dedi. Eren Özütemiz babasının sesini aratmayan sesi ile babam nerdesin seni arar oldum seni özledim diyerek Türküsünü okuyunca davetlileri de ağlattı Sanatçıya destek için bir skeç hazırlayan Erdem Kaya ve Hey Onbeşli tiyatro ekibi seyirciyi hem güldürüp hem düşündürdüler etkinlikte Harun Karaca, Arzu Erdem, Mihrican Baharın eşi Cahit Dündar mikrofon alarak birer konuşma yaptılar. Gecede Mihrican Bahara destek için hayatını anlatan cd satışı yapıldı.          

Mihrican Baharı Sanatçı dostları Murat Akkaya, Gülfidan Aksoy, Şükrü Cömert, Eryılmaz, Eren Özütemiz yalnız bırakmadılar.

 

Gece ile ilgili bir açıklama yapan Bayram Güvercin Tokat’ın değerlerinden olan Mihrican Bahar ismi bir markadır. Tokat müziğini bu güne kadar en iyi şekilde Türkiye’ye tanıtan sanatçımız bundan sonra da tanıtmak için çalışacaktır. Gecenin davetiye satışından memnunuz yarından sonra sanatçımıza ait 10 adet taş plağı ve CD satışlarını yapacağız, Tokat halkından bu konuda destek bekliyoruz diyen Güvercin, Mihrican Abla bu sektörde yıllarca emek vermiş biri olarak bu akşam belki görmek istediği katılım desteğini ve emek verdiği bazı isimleri göremedi ama bence ablamın üzülmesine gerek yok maalesef bu sektör vefasız en ünlü sanatçılarda bile böyle olmuş dedi.

Yazdyrylabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Tokat

En Çok Okunan Haberler

YAPAMAYAN ÇAMUR ATAR18 Nisan 2016
Tokatın Enleri İçin Tıklayınız...

TOKATISTANBUL


© Tokatkultur.com.tr 2009 Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Geliştirme: Web Tasarım

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi