Son dakika haberi bulunmamaktadır.   İletişim    Künye    Reklam Ver  
Tokat Kültür Haber, Tokat Haber, tokathaber
Anasayfa | Haber Ara | Foto Galeri | Videolar | Anket | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama


Untitled Document
» A T A T Ü R K
Atatürk ve Tokat
» Valilik Makamı
Milletvekillerimiz
Eski Valilerimiz
Protokol Listesi
Valimiz Sayın Şerif Yılmaz
» Vali  Yardımcıları
Mustafa Tüysüzoğlu
H.Mehmet Kara
A.Turgay İmamgiller
S.Sırrı ARISOY
» Önemli Linkler
E-DEVLET
BİMER
İnsan Hakları
İnsan Hakları Kurulu
Başvuru Formu
Köylere Hizmet Götürme Birliği
Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi
T.A.K.E
2009 Yılı İl Brifingi
Coğrafi Yapısı
İdari Yapısı
İlimiz Haritası
Uydu Görünümü
» İlimizin Tanıtımı
Resim Galerisi
Bilgi Edinme
Tarihi ve Kültürel Yapısı
Kurum Telefonları
Komana
Kültürümüz
Gazi Osman Paşa
Şehitler Ve Gaziler
Kelkit Havzası Müzeleri
Kelkit Havzası
Ballıca Mağarası( Görsel)
» Kurumlarımız
İl Jandarma Kom.
Milli Eğitim Md.
Tarım İl Md.
Çevre Orman Md.
Kültür Turizm İl Md.
İl Özel İdare
Gençlik Spor Md.
Sivil Savunma Md.
iL Emniyet Müdürlüğü

ERBAA GÜREŞLERİNİN BAŞPEHLİVANI KIRKPINAR BAŞPEHLİVANI MEHMET YEŞİL YEŞİL OLDU.

Erbaa İlçesinde hava kararana kadar devam eden yağlı güreşlerin Başpehlivanı Kırkpınar Başpehlivanı Mehmet Yeşil Yeşil oldu.

Kategori  Kategori : Erbaa
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 1647
Tarih  Tarih : 26 Ekim 2009, 08:30

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu Haberi Payla?
   Erbaa Belediyesi ve Erbaa Güreş İhtisas Kulübü tarafından 20. Geleneksel Yağlı Güreşleri bu yıl eski Kırkıpınar ağalarından merhum Hüseyin Şahin anısına düzenlendi. Yaklaşık 400 sporcunun katılığı güreşler oldukça çekişmeli geçti. Kırkpınar yağlı güreşleri başpehlivanı Mehmet Yeşil Yeşil'in de katıldığı güreşlere katılım üst seviyede oldu. Protokolün yanı sıra vatandaşlarında yoğun ilgi gösterdiği güreşlerin finalinde Kırkpınar Başpehlivanı Mehmet Yeşil Yeşil ile Ahmet Kavakçı karşılaştı. Pehlivanların güreşi devam ederken hava kararması nedeni ile güreşçiler zor anlar yaşadı. Bir projektör tarafından aydınlatılan sahada devam eden karşılaşmalarda pehlivanların yenişememesi sonucu puanlamaya gidildi. Puanlama güreşinde Yeşil rakibi Ahmet Kavakçı'yı altın puanla bastırarak yendi. Vali Şerif Yılmaz'ın elinden kupayı alan Başpehlivan Mehmet Yeşil Yeşil, kupayı Antalya Belek Belediye Başkanı Yusuf Mecek'e armağan ettiğini söyledi. Yeşil, şampiyon olduğu için mutlu olduğunu belirterek, "Hava karardı görüyorsunuz güreşler devam ediyor. Güreşlere medya olsun, büyüklerimiz tarafından olsun daha ilgi göstermesini bekliyorum. Bu ilginin geleceğine inanıyorum" dedi.

Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan ise;
Bölgemizde böylesine ciddi güreşlerin kalmadığını kaydetti. Güreşlere bu yıl farklı olarak Kırkpınar Ağası merhum Hüseyin Şahin'in adını verdiklerini ve onun himayesinde düzenlediklerini belirten Başkan Yenihan, "Güreşleri ilçemizde daha kalıcı hale getireceğiz. Bu tribünleri değiştireceğiz. Görüyorum ki geleneksel güreşleri bizim devam ettirmemiz gerekiyor. Bu ata sporunun devam etmesi içinde bizim bu yatırımları yapmamız gerekiyor. İnşallah önümüzdeki yıllarda bunları gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

20. Geleneksel (Hüseyin Şahin) Yağlı Güreşleri'nin Başpehlivanı Mehmet Yeşil Yeşil, 2'nci Ahmet Kavakçı, 3'ncü Şükrü Kazan; Başaltında 1'nci Süleyman Aykırı, 2'nci Onur Balcı, 3'ncü Mahmut Sutay, 4'ncü Ahmet Özok; Büyük Orta 1'nci İlyas Yıldırım, 2'nci Atilla Balcı, 3'ncü Murat Arslan, 4'ncü Kemal Şahin oldu.

Güreşleri Tokat Valisi Şerif Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, AK Parti Sivas Milletvekili Hamza Yerlikaya, MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru, Erbaa Kaymakamı Erdal Çakır, Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan, Reşadiye Belediye Başkanı Rafet Erdem, İşadamı Hüseyin Özdilek, eski Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Mahmut Demir, Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, 649. Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim ve çok sayıda güreş sever izledi.

Yazdyrylabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Erbaa

En Çok Okunan Haberler

TOKAT KEBABI SEZONU BAŞLADI13 Ağustos 2014
Tokatın Enleri İçin Tıklayınız...

TOKATISTANBUL


© Tokatkultur.com.tr 2009 Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Geliştirme: Web Tasarım

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi